Back

2024 m. spalio 1 d. Liūdynėje, adresu Ramioji g. 13 pradėjo veikti grupinio gyvenimo namai. VšĮ „Vilties slėnis“ laikotarpiu nuo 2022 m. pavasario iki 2024 m. rudens įgyvendino Asociacijos „Panevėžio rajono vietos veiklos grupė“, Panevėžio rajono savivaldybės ir įstaigos lėšomis finansuojamą projektą „Socialinio verslo plėtra“, projekto Nr. PANE-LEADER-6B-D-29-2-2022/42VS-PV-22-1-04271-PR001. Projekto įgyvendinimo metu buvo rekonstruotas ir įrengtas pastatas Liūdynėje, gauta licencija socialinių paslaugų teikimui – 10 asmenų su negalia, įdarbinti šeši darbuotojai ir pradėta veikla. Šiuo metu paslaugos yra teikiamos 10 asmenų. Grupinio gyvenimo namų gyventojai gauna būtinas paslaugas šiuose namuose ir naudojasi kitomis bendruomeninėmis paslaugomis, kurių tikslas atkurti ir ugdyti socialinius ir savarankiško gyvenimo įgūdžius.

Grupinio gyvenimo namų paslaugų teikimo bendrieji principai įgyvendinami Liūdynėje:

-Individualus požiūris į asmenį. Teikiant paslaugą, remiamasi nuostata, kad kiekvienas asmuo yra unikalus, todėl su kiekvienu dirbama individualiai, atsižvelgiant į konkretaus žmogaus poreikius, interesus, išsilavinimą, patirtį, stipriąsias puses bei galimybes.

– Paslaugos gavėjo apsisprendimas – Paslaugos gavėjas turi realią pasirinkimo laisvę kur gyventi, su kuo gyventi bei apsigyvena ten, kur labiausiai užtikrinami jo poreikiai.

-Lokalus apgyvendinimas – Apgyvendinimo paslaugos asmeniui pasiūlomos kiek galima arčiau jo šeimos, draugų, bendruomenės.

-Paslaugos gavėjo savarankiškumas – Skatinama atkurti, ugdyti ir palaikyti kasdienius savarankiško gyvenimo įgūdžius, siekiant optimalaus asmens savarankiško funkcionavimo lygio.

-Įgalinimas – Galios įgijimas, siekiant didinti asmenų ir grupių galimybes aktyviai veikti ir kontroliuoti savo gyvenimą.

-Stiprybių modelis – Pagrindinis dėmesys yra skiriamas asmens stiprybėms, o ne psichopatologijai, negaliai ar silpnybėms. Pabrėžiama integracija, normalizacija, viltis, aplinkos parama, ryžtas ir įveika, kuri apima atsakomybės už savo gyvenimą ir ligą prisiėmimą ir pastangas grįžti į prasmingą visuomenės gyvenimą.

-Visapusiškas požiūris į asmens sveikatą ir/ar negalią remiasi tuo, kad fizinė, psichinė ir dvasinė būklės tarpusavyje susijusios, taigi neįgalus asmuo – ne subjektas, kuriam sutriko viena iš funkcijų, bet žmogus, turintis problemų, kurias reikia spręsti, atsižvelgiant į fizinius, psichinius bei socialinius aspektus bei jų sąveiką.

-Komandinis darbas – skirtingų socialines paslaugas teikiančių specialistų ir institucijų bendradarbiavimas, siekiant įgalinti asmenį su negalia prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą bei savarankiškai funkcionuoti.